سلام . واقعا شجاعت میخواد آدم در مورد خودش بنویسه چون احساس میکنم مورد قضاوت قرار میگیرم و این احساس خوبی نیست , ولی خب چه میشه کرد هر وبلاگی باید در باره ما داشته باشه تا خواننده در صورت نیاز بتونه درک کنه که نویسنده از چه زمینه ای برخورداره که مطلب مینویسه .

خیلی خب بریم برای معرفی 🙂

عباس نقدی هستم ۲۳ ساله و دانشجوی کارشناسی و علاقه مند به برنامه نویسی ,  از ۱۵ سالگی برنامه نویسی رو با ساخت یه ماشین حساب کوچیک با VB شروع کردم 🙂 و بعد از اون به مدت 4 سال برنامه نویس پروژه های ویندوزی با .Net و C#  بودم که C#  رو دوست داشتم ولی پلتفرم ویندوز رو دوست ندارم و نداشتم .

پس از سال ۹۳ به صورت حرفه ای برنامه نویسی اندروید رو شروع کردم و در کنار برنامه نویسی اپلیکیشن های اندروید با زبان Go  هم آشنا شدم و حالا برای اپلیکیشن های اندرویدی که میسازم backend  با زبان های Go  و PHP  مینویسم تا روی پای خودم بایستم 🙂 البته این نکته رو باید بگم که علاقه زیادی به هوش مصنوعی و زبان های Go و Swift و Kotlin دارم و از ماشین مجازی Java (JVM) متنفرم .

فکر میکنم اکثر زمان زندگیم رو به کد نویسی و پادکست گوش دادن و مطلب خوندن و یادگیری میگذرونم البته اگر دانشگاه مزاحمم نشه باور کنید از دانشگاه خوشم نمیاد اصلا .

اوایل که تازه شروع به برنامه نویسی کرده بودم فکر میکردم خیلی خفن و باحالم و خیلی باهوشم ولی زمان بهم نشون داد که آدم هرچه یاد میگیره و هرچه زمان بیشتر میگذره بیشتر میفهمه که واقعا هیچی نمیدونه . خلاصه زمان گذشت و دیگه فکر نمیکنم خیلی باحال و خفن هستم ولی گذشت زمان باعث نشد علاقه و شوقم رو از دست بدم .

راستش رو بخواین اصلا از نویسندگی خوشم نمیاد ولی یه وقتی از یه جایی تصمیم گرفتم که مطلب بنویسم و شاید پادکست ضبط کنم و ویدئوی آموزشی درست کنم و شاید تنها دلیلش این هست که :

یک روز داشتم فکر میکردم به این سال ها که چقدر من چیز های مختلف یاد گرفتم و چقدر چیز میدونستم که در زمان حال دیگه منسوخ شدن و تکنولوژی هرسال چیز جدیدی معرفی میکنه و تکنولوژی های قبلی در اعماق خاطرات خودم میمونن و کمرنک میشن تا اینکه یک روز بالاخره فراموش بشن ,  برای همین تصمیم گرفتم علم کم خودم رو در اختیار دیگران بگذارم شاید باعث بشه در وب پارسی ثبت بشن و اینکه در زمان مناسب به درد افراد مورد نیاز بخورن نه اینکه فقط مصرف کننده باشم .

راستش را بخواهین من قبلا موافق با Open Source نبودم وقتی برنامه نویس .Net بودم اما الان زندگیم با Open Source در هم تنیده شده به طوری که امکان نداره از سورس متن بازی استفاده نکنم در یک پروژه یا اینکه مشکلات و نواقص را گزارش ندم 🙂 ولی این رو با قاطعیت میتونم بگم که واقعا هنوز جرئت نکردم یه پروژه متن باز معرفی کنم و قبول کنید این جرئت و جسارت و شجاعت زیادی میخاد و احتمالا در آینده این جرئت و جسارت و شجاعت رو خواهم داشت .

اگر دوست داشتید میتونید من رو در توئیتر دنبال کنید 🙂

خیلی خب بیشتر از این توضیح نمیدم پس به وبلاگ من خوش آمدین .