سلام . چند سالی هست وضعیت قلم های فارسی نسبت به سال های پیش بهتر شده و این رو مدیون طراحان فونت مخصوصا متن باز هستیم پس در این مقاله قصد دارم بهترین فونت یا قلم های فارسی رایگان و غیر رایگان برای اپلیکیشن های موبایل و صفحات وب و … رو معرفی کنم پس با من همراه باشید .

من از بین فونت های موجود بهترین فونت های فارسی رو انتخواب کردم و تمام این فونت ها رایگان هستن جز یک فونت به نام ایران سن سریف که توسط مسلم ابراهیمی ساخته شده و نکته قابل توجه این هست که ایران سن سریف بهترین فونت فارسی غیر رایگان حال حاظر هست و این فونت نسخه های مختلفی برای بستر های مختلف داره از جمله برای وب و موبایل  ,  برای اطلاعات بیشتر درباره این فونت به این صفحه مراجعه کنید .

فونت هایی که توسط من برسی و تست شدن : ایران سن سریف , وزیر , صمیم , شبنم , تنها , پرستو , گندم , قلم آزاد , نیکا , فربد , گنجنامه , بهداد , لاله زار , جمهوری , میرزا , کتیبه , استعداد , دیروز , ساحل , میترا , دروید نسخ , رویا , نازنین , ایرانیان , یکان .

بهترین فونت فارسی برای اپلیکیشن های موبایل :

  • فونت وزیر : فونت وزیر توسط صابر راستی کردار طراحی و ساخته شده و به صورت منبع باز و تماما رایگان در اختیار همگان قرار گرفته , من طی برسی هایی که از این فونت انجام دادم به این نتیجه رسیدم که وزیر بهترین فونت برای اپلیکیشن های موبایلی هست که از زبان فارسی پشتیبانی میکنن , برای اطلاعات بیشتر و دانلود این فونت به این صفحه مراجعه کنید .
  • فونت دیروز : فونت دیروز هم توسط صابر راستی کردار طراحی شده , در واقع فونت دیروز بهبود یافته نسخه های اولیه ی فونت وزیر هست و دلیل این Fork این بود که فونت وزیر در نسخه های جدیدتر تغییرات بنیادی داشته و افرادی که نیاز به فونت با شمایل قبل داشتن میتونن از فونت دیروز استفاده کنند , برای اطلاعات بیشتر و دانلود این فونت به این صفحه مراجعه کنید .

بهترین فونت فارسی برای وب سایت ها :

  • فونت ساحل : این فونت هم توسط صابر راستی کردار طراحی و ساخته شده , طی برسی که از این فونت انجام دادم متوجه شدم ساحل بهترین قلم برای اسناد اداری و صفحات وب هست که نیاز به خوانایی بالا دارن . از جمله ویژگی های این فونت نسبت به فونت وزیر میشه به جمع و جور بودن فونت اشاره کرد که مناسب برای متن های طولانی هست , برای اطلاعات بیشتر و دانلود این فونت به این صفحه مراجعه کنید .

بهترین فونت شکسته فارسی برای پوستر و … :

نظر شما در مورد این مطلب چیه ؟

دسته‌ها: آموزشمتفرقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.